Učíme deti, žiakov a študentov starať sa o zuby správne, pravidelne a s radosťou

Dental Alarm

Nesprávne stravovacie návyky, zaneprázdnenosť rodičov, nedostatočná osveta. Tieto i mnohé ďalšie faktory sú dôvodom, prečo stav chrupu našich detí patrí k najhorším v Európskej únii.

Práve z tohto dôvodu vytvorilo občianske združenie Zdravé ďasná v roku 2006 osvetový program Dental Alarm pre materské a základné školy, ktorého je Curaprox Slovensko od začiatku generálnym partnerom.

Naším hlavným cieľom je zlepšovať stav ústneho zdravia detí na celom Slovensku. Pretože práve správna motivácia a prevencia zaistí deťom zdravé a krásne zuby.

Program Dental Alarm sa následne v roku 2007 spustil aj v Českej Republike a od roku 2010 funguje aj v Slovinsku.

Dental Alarm

Zmeniť pohľad na starostlivosť o chrup sme však chceli aj u dospievajúcich, preto v roku 2015 vznikol aj program Brusher určení pre tínedžerov. Dôležité pre nás je, aby naše programy spájali odbornosť, nositeľmi ktorej sú študenti zubného lekárstva, so zábavným prístupom a maximálnou zrozumiteľnosťou.

Koordinátori za jednotlivé kraje

anna
Bratislavský kraj:

Anna Brunnerová

kristina
Trnavský a Nitriansky kraj:

Kristína Federičová

saška
Trenčiansky kraj:

Alexandra Petrová

Nikola
Žilinský kraj:

Nikola Pristášová

samo
Banskobystrický a Prešovský kraj:

Samuel Tkáč

20210723_094355
Košický kraj:

Denis Imre

Odborný garant:

Palo

MUDr. Pavol Andel

Odborný garant
Čo Dental Alarm začne, v tom má rodič pokračovať. Čistenie zubov má byť o spolupráci detí s rodičmi. Alebo rodič skontroluje, ako si dieťa zuby vyčistilo, alebo si zuby čistia spolu. Často je potrebné dočisťovanie, ktoré sa v dnešnej uponáhľanej dobe zanedbáva. Dôvodom je niekedy aj neochota až odpor detí a práve v tom vám môže Dental Alarm výrazne pomôcť. „Motivované dieťa, ktoré rozumie problematike ústneho zdravia, spolupracuje s rodičom i zubným lekárom,“ hovorí MUDr. Pavol Andel, zubný lekár a predseda OZ Zdravé ďasná.

Náš tím

Lucka Rabatinova

Lucia Rabatinová

Managing Director
baška

Barbara Olejarová

Koordinátor Dental Alarm & Brusher

Pozvite školiteľa Dental Alarmu na stretnutie rodičovskej rady

Milí učitelia, milí rodičia, pozvite si nášho školiteľa na stretnutie rodičovskej rady.

Školiteľ spolu s rodičmi bude mať priestor na spoločnú diskusiu o projekte. Rodičia dostanú odpoveď na všetky otázky, ako aj možnosť sa spoločne rozhodnúť o zapojení žiakov do projektu. Pilotný projekt prezentácií na rodičovskom združení sme zrealizovali v šk. roku 2014/2015 na ZŠ Komenského v Bratislave. Učitelia po dohode s rodičmi tak prihlásili do projektu deti z materskej školy a z 1. stupňa základnej školy. Radi túto možnosť sprostredkujeme všetkým školám.

Napíšte nám na info@dentalalarm-brusher.sk alebo zatelefonujte na +421 905 066 380.