Učíme deti, žiakov a študentov starať sa o zuby správne, pravidelne a s radosťou

Dental Alarm

Nesprávne stravovacie návyky, zaneprázdnenosť rodičov, nedostatočná osveta. Tieto i mnohé ďalšie faktory sú dôvodom, prečo stav chrupu našich detí patrí k najhorším v Európskej únii.

Práve z tohto dôvodu vytvorilo občianske združenie Zdravé ďasná v roku 2006 osvetový program Dental Alarm pre materské a základné školy, ktorého je Curaprox Slovensko od začiatku generálnym partnerom.

Naším hlavným cieľom je zlepšovať stav ústneho zdravia detí na celom Slovensku. Pretože práve správna motivácia a prevencia zaistí deťom zdravé a krásne zuby.

Program Dental Alarm sa následne v roku 2007 spustil aj v Českej Republike a od roku 2010 funguje aj v Slovinsku.

Zmeniť pohľad na starostlivosť o chrup sme však chceli aj u dospievajúcich, preto v roku 2015 vznikol aj program Brusher určený pre tínedžerov, ktorý sa neskôr premenoval na Dental Alarm TEEN. Dôležité pre nás je, aby naše programy spájali odbornosť, nositeľmi ktorej sú študenti zubného lekárstva, so zábavným prístupom a maximálnou zrozumiteľnosťou.

Ak ste učiteľ/ka, kontaktujte náš koordinátorský tím

anna
ZÁPADNÉ SLOVENSKO (Bratislavský, Nitriansky, Trnavský a Trenčiansky kraj):

Anna Brunnerová

Ema Škvrndová OP-BW
STREDNÉ SLOVENSKO (Banskobystrický a Žilinský kraj):

Ema Škvrndová

20210723_094355
VÝCHODNÉ SLOVENSKO (Prešovský a Košický kraj):

Denis Imre

Ak vám práve nedvíhame, sme zaneprázdnení výukou či praxou. Určite vám zavoláme naspäť.

Odborný garant:

Palo

MUDr. Pavol Andel

Odborný garant
Čo Dental Alarm začne, v tom má rodič pokračovať. Čistenie zubov má byť o spolupráci detí s rodičmi. Alebo rodič skontroluje, ako si dieťa zuby vyčistilo, alebo si zuby čistia spolu. Často je potrebné dočisťovanie, ktoré sa v dnešnej uponáhľanej dobe zanedbáva. Dôvodom je niekedy aj neochota až odpor detí a práve v tom vám môže Dental Alarm výrazne pomôcť. „Motivované dieťa, ktoré rozumie problematike ústneho zdravia, spolupracuje s rodičom i zubným lekárom,“ hovorí MUDr. Pavol Andel, zubný lekár a predseda OZ Zdravé ďasná.

Náš tím

Lucka Rabatinova

Lucia Rabatinová

Managing Director
Miska-Krajnakova

Michaela Krajňaková

Projektová manažérka Dental Alarm

Pozvite školiteľa Dental Alarmu na stretnutie rodičovskej rady

Milí učitelia, milí rodičia, pozvite si nášho školiteľa na stretnutie rodičovskej rady.

Školiteľ spolu s rodičmi bude mať priestor na spoločnú diskusiu o projekte. Rodičia dostanú odpoveď na všetky otázky, ako aj možnosť sa spoločne rozhodnúť o zapojení žiakov do projektu. Pilotný projekt prezentácií na rodičovskom združení sme zrealizovali v šk. roku 2014/2015 na ZŠ Komenského v Bratislave. Učitelia po dohode s rodičmi tak prihlásili do projektu deti z materskej školy a z 1. stupňa základnej školy. Radi túto možnosť sprostredkujeme všetkým školám.

Napíšte nám na info@dentalalarm.sk alebo zatelefonujte na +421 905 066 380.