Ktorý z tínedžerov by nechcel mať pekný úsmev a voňavý dych? Program Brusher ich pútavým a zrozumiteľným spôsobom naučí, ako na to.

Učiteľ prihlasuje žiakov do projektu na tejto stránke. V prvom kroku sa zaregistruje a následne pokračuje v prihlasovaní podľa jednotlivých krokov.

14-18

rokov

Pre koho je program určený?

Programu Brusher sa môžu zúčastniť triedy na základných (od 8.ročníka) a stredných školách.

Ako program prebieha?

Brusher zahŕňa dve stretnutia so školiteľmi – študentami medicínskych odborov alebo pedagógmi. Každá prednáška trvá jednu vyučovaciu hodinu (45 min.) a jej súčasťou je aj praktický nácvik.

Témy školení

Brusher-tema-02-len zdrave zuby

Žiadny ďalší zubný kaz.

Vytvorenie správneho návyku je kľúčom ku krásnym a zdravým zubom. Prvé školenie mení pohľad na problematiku zubných kazov aj problémov s ďasnami a zároveň motivuje k lepšej starostlivosti o zuby. Žiaci sa naučia viac o anatómii zubov, vďaka čomu pochopia, že len klasická zubná kefka nestačí. Zoznámia sa aj s ďalšími pomôckami ústnej hygieny. Motiváciou pre nich bude nielen zdravotné, ale aj spoločenské hľadisko. Ktorý študent nechce mať krásne zuby a voňavý dych?
Brusher-tema-01-zadny dalsi kaz

Odteraz už len zdravé zuby.

Od prvého školenia žiaci vedia, čo urobiť, aby im už žiadne ďalšie zubné kazy nevznikli. Čo však v prípade, ak už zubný kaz či zápal ďasien majú? Ako má vyzerať ošetrenie u zubného lekára? Podľa čoho si vybrať toho správneho? Prečo sú dôležité pravidelné röntgenové snímky? Odpovede na takéto otázky sú nevyhnutné, ak sa chceme správne starať o svoj chrup. Študenti a učitelia sa dozvedia, kto je dentálna hygienička a prečo je potrebné ju navštíviť. Časť prednášky bude venovaná aj súvislostiam medzi stravovacími návykmi a zdravím ústnej dutiny.

Aký je poplatok za program?

OSOBNÁ AJ ONLINE FORMA:

5 €
  • 2 školenia
  • Zubná a medzizubná kefka
  • Štýlové odmeny

Každý žiak a učiteľ sa naučí, ako sa vyhnúť problémom so zubami a ďasnami. Na prvom školení dostane každý žiak zubnú kefku CURAPROX CS 5460 a medzizubnú kefku CPS 07 prime. Učiteľ dostane balíček komplexnej starostlivosti o zuby. Zároveň všetkých odmeníme štýlovými odznakmi, nálepkami a tetovačkami. Tie im budú pripomínať, aká je dôležitá pravidelná starostlivosť o zuby. Cena projektu za jedného študenta je 5 eur.

BR-01

1 zubná kefka

BR-02

1 medzizubná kefka

BR-03

2 zábavné školenia

BR-05

motivačné materiály

BR-04

zber použitých kefiek

BR-06

individuálny prístup

Ako si program objednať?

Školenie objednáva učiteľ na tejto stránke. Najskôr sa zaregistruje a následne triedu niekoľkými jednoduchými krokmi prihlási do projektu Brusher. Interval medzi dvomi školeniami by mal byť maximálne dva týždne. Iba tak študenti získajú naozaj ucelené poznatky. Pre viac informácií kontaktujte koordinátorov projektu v sekcii Kontakty.

Sme tu pre Vás

Ak sa chcete dozvedieť o programe viac, prípadne potrebujete poradiť, ako sa do programu prihlásiť, rezervujte si s nami krátke online stretnutie už dnes.

Chcem rezervovať hovor