Osvetový program Dental Alarm vaše dieťa hravým spôsobom naučí čistiť si zúbky správne, pravidelne a s radosťou.

Učiteľ prihlasuje deti do projektu na tejto stránke. V prvom kroku sa zaregistruje a následne pokračuje v prihlasovaní podľa jednotlivých krokov.

3-13

rokov

Pre koho je program určený?

Programu Dental Alarm sa môžu zúčastniť škôlky a základné školy (po 7.ročník). Jednotlivé školenia sú zvlášť prispôsobené každej vekovej kategórii.

Ako program prebieha?

Deti sa zúčastnia štyroch teoreticko-praktických školení. Každé trvá 45 minút. Školiteľ prinesie na prvé školenie 2 zubné kefky pre každé dieťa. Jedna je určená na čistenie zubov v škole, druhú si dieťa vezme domov.

Súčasne každý získava po školení diplom a motivačné materiály ako maľovanky, pexeso či motivačné kartičky. Balíček produktov dentálnej hygieny dostane aj pedagóg, aby si mohol čistiť zuby spolu s deťmi.

Témy školení

Lili-Lolo-temy-01-hygiena

1. Hygiena

Žiaci sa naučia správnu techniku čistenia zubov. Dozvedia sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo. Každé dieťa dostane pohárik, ktorý vyrieši dilemu učiteľov: kam odložiť zubné kefky detí.
Lili-Lolo-temy-02-anatomia

2. Anatómia

Študenti budú pracovať s modelom chrupu. Deti sa naučia nielen stavbu zubov, ale pochopia tiež úlohu ďasien, jazyka a pier. Študenti dajú žiakom kolovať aj vytrhnutý zub.
Lili-Lolo-temy-03-kazoveda

3. Patogenita

Žiaci sa dozvedia súvislosti medzi zubným povlakom a ochoreniami zubov. Naučia sa tiež, ako týmto ochoreniam predchádzať.
Lili-Lolo-temy-04-vyziva

4. Výživa

Študenti deťom vysvetlia správne stravovacie návyky, ktoré pomáhajú predchádzať problémom so zubami. Naučia ich, akým potravinám či nápojom sa majú vyhýbať.

Aký je poplatok za program?

OSOBNÁ FORMA:

8 €
  • 4 školenia
  • 2 zubné kefky
  • motivačné materiály

Poplatok pred prvým školením vyzbiera učiteľ za každé dieťa. Tento poplatok pokrýva nielen materiály, ale je v ňom zahrnutá aj odmena pre odborníkov, ktorí štyrikrát prídu školiť tú istú triedu detí.

ONLINE FORMA:

6 €
  • 4 školenia
  • 2 zubné kefky
  • motivačné materiály

Poplatok pred prvým školením vyzbiera učiteľ za každé dieťa. Tento poplatok pokrýva nielen materiály, ale je v ňom zahrnutá aj odmena pre odborníkov.

DA-04

2 kefky

DA-02

4 zábavné stretnutia

DA-06

motivačné materiály

DA-03

zber použitých kefiek

DA-01

individuálny prístup

Čo potom?

Odporúčame zaviesť čistenie zubov počas jednej vyučovacej hodiny denne (ide o aktivitu na 5 minút). Dobrou možnosťou je aj čistenie si zubov po obede v družine. Chceme dosiahnuť, aby si všetci žiaci počas vyučovania čistili zuby. Program Dental Alarm je prvým krokom.

Ako zároveň pomôcť životnému prostrediu?

S prihlásením do Dental Alarmu sa môže vaša trieda zapojiť aj do zberu použitých kefiek. Pri prihlasovaní vašej triedy odkliknete, že sa chcete zapojiť aj do zberu kefiek. Na prvom školení dostanete od školiteľa 2 nádoby na zber kefiek. Jednu na zber kefiek CURAPROX a jednu na zber kefiek iných značiek. Nazbierate 100 kefiek, za ktoré od nás dostanete 1 kôš na triedenie odpadu. Nezáleží však na pomere medzi kefkami CURAPROX a inými. Vyzbierané kefky odovzdáte školiteľovi na poslednom štvrtom školení. Ten vám za ne odovzdá koše.

Pozrite ako prebieha školenie dental alarm

Zobrazit galériu

Sme tu pre Vás

Ak sa chcete dozvedieť o programe viac, prípadne potrebujete poradiť, ako sa do programu prihlásiť, rezervujte si s nami krátke online stretnutie už dnes.

Chcem rezervovať hovor